Yaz Okulu Hakkında

20-06-2019

DENİZCİLİK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE

2018-2019 ÖĞRETİM YILI YAZ OKULU KAYIT İŞLEMLERİ

İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILACAKTIR.

DUYURULUR

 

            Fakültemizde 2018-2019 Öğretim yılı yaz okulu kayıt işlemleri http://kayit.deu.edu.tr sitesi üzerinden yapılacaktır. Kayıt işleminin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için aşağıda belirtilen hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

 • Kayıtlar

Kesin kayıt : 04-05 Temmuz 2019 tarihinde internet aracılığı ile yapılacaktır.

İnternet olanağı bulunmayan öğrencilerimiz Fakültemiz bilgisayar laboratuarlarından yararlanabilir.

 • Öğrencilerimizin mutlaka kullanıcı adı ve şifrelerini kullanmaları gerekmektedir.

Kullanıcı adı: numaranız@ogr.deu.edu.tr ya da ad.soyad@ogr.deu.edu.tr şeklindedir.

Şifre : Daha önce değiştirmediyseniz doğum tarihinizdir.

 • Fakülte dışından yaz okuluna başvurmak isteyen öğrenciler aşağıdaki şekilde yaz okuluna kayıt yaptırabilirler.

Kullanıcı adı : yazokulu@ogr.deu.edu.tr

Şifre : yazokulu

Yeni kullanıcı oluşturma formuna istenilen bilgileri girerek, kendisine bir öğrenci numarası (Örneğin, 3013000102), kullanıcı adı (Örneğin, 3013000102@ogr.deu.edu.tr ) ve şifre verilir. Öğrenci aldığı kullanıcı adı ve şifresini kullanarak http://kayit.deu.edu.tr sitesine giriş yapar.

 • Yaz okulu kesin kayıt ücretleri İş Bankasının herhangi bir şubesinden Öğrenci numarası ile (Dışarıdan gelen öğrenciler de yeni aldıkları öğrenci numarası ile) özellikle Denizcilik Fakültesi Yaz okulu ders ücreti olduğu belirtilerek yatırılacaktır.

2018-2019 ÖĞRETİM YILI YAZ OKULU DERS ÜCRETLERİ

3 KREDİLİK  BİR DERS

4 KREDİLİK BİR DERS

164,64

219,52

NOT: Yabancı uyruklu öğrenciler belirtilen ücretlerin 3 (üç) katını yatıracaklardır.

 

Açılması Planlanan Dersler

Micro Economics: 164,64 TL  

Macro Economics: 164,64 TL

Basic Seamanship: 219,52 TL

 • Internet üzerinden yaz okuluna kayıt işlemi aşağıda belirtilen şekilde yapılacaktır.
 1. Üniversitemiz dönemlik ders kayıt adresi bulunan http://kayit.deu.edu.tr adresinde kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme girilecektir. Kullanıcı adınızda numaranızdan sonra sağ tarafta bulunan e-posta sunucusunda öğrenci olduğunuzu belirten @ogr.deu.edu.tr seçeneğini doğru olarak seçtiğinizden emin olunuz.

Fakülte dışından yaz okuluna kayıt yaptıracak öğrencilerde almış oldukları kullanıcı adı ve şifresini kullanarak http://kayit.deu.edu.tr sitesine giriş yaparlar.

 1. Yaz okulunda açılacak olan dersler çakışma olmayacak şekilde seçilecek ve kayıt tamamlanacaktır. Sistem tarafından seçilen derslere ait ücret öğrenciye çıkarılacaktır. Öğrenci yaz okulu ücretini yatırdığında sistem otomatik olarak kaydı onaylayacaktır.
 2. Üniversitemiz Yaz Öğretimi Yönetmeliği’nin 9.maddesi uyarınca tüm öğrenciler 12 (oniki) saati geçmemek üzere 3 (üç) ders alabilirler.

     – Hak donduran öğrenciler, haklarının saklı tutulduğu yarıyılların derslerini yaz öğretiminde alamazlar.

   – 1.80 not ortalamasını tutturamayan öğrenciler sadece başarısız oldukları dersleri ve not yükseltmek amacıyla bulunduğu yarıyıl ve alt yarıyıllardaki dersleri alabilirler.

 • Denizcilik Fakültesi dışından yaz okuluna gelecek öğrenciler ilk dersin yapılacağı gün kendi okullarından alacakları öğrenci belgesini Fakültemiz Öğrenci İşleri Bürosuna teslim etmek zorundadırlar. Aksi takdirde kayıt işlemleri geçersiz sayılacaktır.
 • Yaz okulu kesin kayıt işlemlerinden sonra çoğunluk sağlanamadığı için açılamayacak olan dersler 05 Temmuz 2019 günü ilan edilecek olup, açılmayan dersler yerine ders seçmek isteyen öğrencilerin aynı gün içerisinde kayıtlarını tamamlamaları gerekmektedir.
 • Herhangi bir sorunla karşılaşılması durumunda öğrenci işleri memuruna (232) 3018828, (232) 3018838 numaralı telefonlardan veya aşağıdaki e-posta adreslerinden ulaşabilirsiniz.

İlgili e-posta

Ali Osman KARADAĞ  osman.karadag@deu.edu.tr

Onur ERDOĞAN onur.erdogan@deu.edu.tr


Font Boyutunu Değiştir
Kontrast