Sınav Takvimi


Pandemi Dolayısıyla Uzaktan Gerçekleştirilen Sınavlarda ve Sınav Yerine Geçecek Ödevlerde Uyulması Gereken Hususlar

Sevgili Öğrenciler,

Pandemi dolayısıyla uzaktan gerçekleştirilen sınavların ve sınav yerine geçecek ödevlerin tarih ve saatleri www.denizcilik.deu.edu.tr adresimizde ilan edilmiştir. Sınavlara katılacak öğrencilerimizin dikkat etmesi gereken hususlar aşağıda sunulmuştur;

  1. denizcilik.deu.edu.tr web sayfamızdan derslerinizin sınav programlarını kontrol etmelisiniz. Herhangi bir problem varsa gecikmeden danışman öğretim elemanlarınıza bilgi verebilirsiniz.
  2. Derslerinizin öğretim elemanlarının sınavlar hakkında https://online.deu.edu.tr/ (DEUZEM) sistemi üzerinden sizlere gönderecekleri bilgilendirme mesajlarını takip ederek gerekli hazırlıklarınızı yapmalısınız.
  3. Öğretim elemanlarının sınavlar ve/veya sınav yerine geçecek olan ödevlerle ilgili etik kurallar konusundaki uyarılarına uygun davranmanız beklenmektedir.
  4. Sınav ortamında yalnız bulunmakla ve soruları herhangi bir öğrenme kaynağı olmadan ya da kimseden destek almadan bireysel olarak cevaplamanız beklenmektedir.
  5. Sınav ve/veya sınav yerine geçecek olan ödevlerdeki soruların her türlü ortamda kopyalanması ve paylaşılması, yasalarımızca suç teşkil etmekte ve bu tür eylemlerin cezai sorumluluğu bulunmaktadır.
  6. İnternet veya elektrik kesintisi, şarj, cihaz arızası, nedenlerle karşılaşmamak için sınav esnasında kullanacağınız cihaz ve gerekli ekipmanların kontrolünün önceden yapılması önerilmektedir.
  7. Sınava bilgisayar, cep telefonu, tablet cihazlar ile girilebilmektedir. Ancak teknik aksaklığın en aza indirgenmesi adına bilgisayar ile sınava katılmanız tavsiye edilmektedir.
  8. Sınavlarda ve/veya sınav yerine geçecek olan ödevlerde yaşanan sorunlarla ilgili olarak dersin öğretim elemanı ile ivedi bir şekilde irtibata geçiniz.
  9. Sınava bağlantı yapan aday bu koşulları kendi rızası ile kabul etmiş sayılır.

Sağlıklı iyi günler dileriz.

DEÜ Denizcilik Fakültesi Dekanlığı

2020 – 2021 Bahar Yarıyılı Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü Bütünleme Takvimi 

2020 – 2021 Bahar Yarıyılı Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü Bütünleme Takvimi

2020 – 2021 Bahar Yarıyılı Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü Bütünleme Takvimi

2020 – 2021 Bahar Yarıyılı Lojistik Yönetimi Bölümü Bütünleme Takvimi

Font Boyutunu Değiştir
Kontrast