Denizcilik Kulübü


Kasım 1997 yılında kurulan Denizcilik Kulübü her geçen gün birçok açıdan büyümekte ve gelişmekte olan gönüllü bir öğrenci derneğidir. Kulübün temel amacı, Fakülte öğrencileri arasındaki ilişkileri kuvvetlendirmek olduğu kadar, denizcilik alanındaki diğer okullar ile işbirliği kurmak, denizcilik sektörüne bu sayede katkılar yapmaktır. Ayrıca ortak paydada toplanan düşüncelerin gerçeğe dönüştürülmesi ile oluşturulan , öğrencilerin akademik kariyer , sosyal aktivite , sosyal yardımlaşma gibi alanlarda buluşup organizasyon yeteneklerini ortaya çıkaran , kulübü ve alanı temsil etmesine olanak tanınan , bir çok eğlenceli faaliyet ile insan ilişkilerine katkıda bulunan , sektöre doğru bir adım atıp gerektiği yerde pazarlama , girişimcilik gibi birçok alanda kendilerini kanıtlamasını sağlayan ve sektörde adının duyulmasına yardımcı olan , birliktelik ve farkındalık yaratabilme amacı taşıyan birçok faaliyette bulunmaktadır .
Bu amaçlara ulaşabilmek için, denizcilik Kulübü her yıl öğrencilerle, denizcilik ve dış ticaret firmalarının bir araya getirildiği Kariyer Günleri ve Dış Ticaret ve Denizcilik Günleri düzenler. Kulüp, konferanslar, toplantılar yanı sıra, geziler ve partiler gibi sosyal aktiviteler de organize eder. Denizcilik Kulübü, eğitim sürecine anlam katmak isteyen ve çeşitli organizasyonlarda görev alarak sorumluluk duygusunu geliştirmek, takım çalışmalarında bulunmak isteyen herkesi bünyesine beklemektedir.
Kulübün bugüne kadar düzenlediği etkinlikler aşağıdaki şekildedir :
CV hazırlama semineri
Ulusal Liman Kongresi
Aliağa Uluslararası Liman Yönetimi ve Lojistik Zirvesi
İzmir Lojistik Zirvesi
Dünya denizcilik Günü -TURMEPA Bilgilendirme Sunumu
Girişimcilik Semineri
Kariyer günleri
Tanışma Partisi
Dağ yürüyüşleri
Bisiklet Turları
Laser Game
Gokart
Bowling
Kareoke
Bodrum Palmarina alan gezisi ve Bodrum gezisi
Mangal partileri
Dalyan gezisi
Çiçekliköy Ve Buca Kaynaklarda Kahvaltı
İnciraltı müzesi gezisi
T shirt , bardak , kalem satışları
Ve bir çok organizasyon

Etkinlikler

04Mar2021

ŞEHİRİÇİ ULAŞTIRMA VE ÇEVRE

Fakültemizin çevrim içi seminerleri kapsamında, Öğr. Gör. Dr. Volkan ÇETİNKAYA’nın ” Şehiriçi Ulaştırma ve Çevre ” konulu webinarı 04.03.2021 Perşembe günü Saat:12:30’da SAKAI uygulaması üzerinden gerçekleştirilecektir.

Daha fazla…

18Mar2021

106. YILINDA ÇANAKKALE: DİRENİŞ ve ZAFER

Çanakkale Şehitlerimiz anısına düzenlediğimiz ”106. yılında Çanakkale: Direniş ve Zafer” konulu konferans, 18 Mart 2021 Perşembe günü Saat: 13:00’de MS Teams üzerinden gerçekleştirilecektir. Katılımınız bizleri onurlandıracaktır.

Daha fazla…

Font Boyutunu Değiştir
Kontrast