YENİ KAYIT OLAN ÖĞRENCİ REHBERİ


DENİZCİLİK FAKÜLTESİ

YENİ KAYIT OLAN ÖĞRENCİ REHBERİ

 

Ders Kayıtları

Öğrencilerimizin her yarıyıl başında Fakültemiz web sayfasında duyurulan tarihlerde ders kaydı yapmaları gerekmekte olup bu sene ders kayıtları 22 Eylül 2020 Salı günü başlayacaktır. Öğrencilerimiz http://kayit.deu.edu.tr/ adresinden debis girişi yaptıkları şekilde giriş yapacaklar ve ders seçimlerini tamamlayacaklardır. 1.sınıf öğrencileri öğretim planında 1.yarıyılda olan tüm dersleri alacak olup, kayıt işlemleri danışman onayı olmadıkça tamamlanmış sayılmaz. Danışmanlar, 21-25 Eylül 2020 tarihlerinde yapılmış olan kayıt işlemlerine gün içerisinde onay verecektir.

Yeni kayıt olan öğrencilerimizin, “Yeni gelen öğrenci anketi”‘ni de doldurmaları gerekmektedir.

  • SAKAİ SİSTEMİ ÜZERİNDEN ÖĞRENCİLERİMİZİN DERSLERE VE DÜZENLENECEK TOPLANTILARA ULAŞABİLMELERİ İÇİN SİSTEME GİRİŞTE ÖĞRENCİ NUMARALI KULLANICI ADI İLE GİRİŞ YAPMALARI GEREKMEKTEDİR. (20…..@ogr.deu.edu.tr)

 

  • İSİM SOYİSİMDEN OLUŞAN MAİL ADRESİNİZ İLE SİSTEME GİRİŞ YAPTIĞINIZ TAKDİRDE DERSLERE ULAŞIM SAĞLAYAMAZSINIZ

 

  • NUMARA İLE GİRİŞTE PROBLEM YAŞAYAN ÖĞRENCİLERİMİZ AŞAĞIDAKİ ADIMLARI TAKİP EDEREK SORUNU ÇÖZEBİLİRLER.

 

Sorun Çözme Ekranı           https://debishs.deu.edu.tr/Default.aspx

  • Öğrenci numarası ile isim soyisimli mailinizin şifresini eşitlemek için alt sıra ortada bulunan “DEUZEM – Öğrenci numarası eşleştirme ekranı” isimli bölüme giriyoruz.

  • Açılan sayfadan isim ve soyisimli mailinizi yazıyor ve “SAKAİ için EŞLEŞTİR” butonuna tıklıyoruz.

 

DİKKAT!

Sakai’ye öğrenci numarası değil de DEBİS HS üzerinden aldığınız hesabınız ile giriyor ve ders bilgilerinizde sorun yaşıyorsanız; bu ekran ile eşleşme yapıp öğrenci numaranız ile SAKAİ’ye bir kez daha giriş yapmayı deneyiniz. Eşleşmeden sonra sorun devam ediyorsa lütfen DEUZEM Yardım Masası‘na durumu bildiriniz.

Derslerin İşlenme Süreci

Fakültemizde 2020-2021 güz dönemi için dersler online olarak uzaktan öğretim yolu ile yapılacaktır. Derslerin takip edileceği platform “Online DEU Öğrenme Yönetim Sistemi” olup ilgili platforma ulaşabileceğiniz adres https://online.deu.edu.tr/ , sisteme giriş için Chrome tarayıcı kullanılması önerilir.

Platformun kullanımı ile ilgili bilgilere bu linkten ulaşabilirsiniz.

Sorun yaşayan öğrenciler ilgili bölümün uzaktan eğitim koordinatörleriyle mail yoluyla iletişime geçebilir

Ders Programları

Bölümlerimize ait ders programlarına buradan ulaşabilirsiniz

 

Belge Talepleri

Öğrenci belgesi, not durum belgesi taleplerinizi debis üzerinde bulunan belge talep sekmesinden yapabilirsiniz. Notlar kısmına mailinizi yazarsanız talep ettiğiniz belgeleriniz takip eden gün taratılarak mail adresinize ulaştırılacaktır.

 

Burs Duyuruları

Güncel burs duyurularını web sitemiz anasayfasında, “Burs duyuruları” başlığının altından takip edebilirsiniz

Font Boyutunu Değiştir
Kontrast