07.10.2021 – 2021 – 2022 Uluslararası Öğrenci Akademisi

07-10-2021

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Türkiye’de yükseköğretim düzeyindeki uluslararası öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Türkiye Bursları çatısı altında her yıl “Uluslararası Öğrenci Akademisi” programını düzenlemektedir. Uluslararası Öğrenci Akademisi programına Türkiye Burslusu öğrenciler ile ülkemizde yükseköğrenim görmekte olan tüm uluslararası öğrenciler başvurabilmektedir.

2013 yılından itibaren Türkiye’deki uluslararası öğrencilerin ilgisine sunulan Uluslararası Öğrenci Akademisi kapsamında, ülkemizde öğrenim gören uluslararası öğrencilere; bölgesel çalışmalardan güzel sanatlara, girişimcilikten çeviri atölyelerine, sağlık bilimlerinden gönüllülük faaliyetlerine kadar çok çeşitli alanlarda eğitim alma, farklı ülkelerden gelen uluslararası öğrencilerle tanışma, makale ve rapor gibi akademik yayınlar ve kişisel kabiliyetlerini ortaya koyabilecekleri eserler üretme imkânı sunulmaktadır.

Bu sene yürütülecek Uluslararası Öğrenci Akademisi 4 ana kategoriden oluşmaktadır. Seminer Programları kategorisinde 73, İhtisas Programları kategorisinde 51, Kültür-Sanat Programları kategorisinde 80 ve Çevrim İçi Eğitim Programları kategorisinde 36 eğitimin gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Seminer, İhtisas ve Kültür-Sanat Programları ilgili şehirlerde ikamet eden öğrencilerle yüz yüze, Çevrim İçi Eğitim Programları ise herhangi bir ikamet sınırlaması bulunmadan Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecektir.

Detaylı bilgi için: https://turkiyeburslari.gov.tr/tr/duyuru/2021-uluslararasi-ogrenci-akademisi-basliyor

Başvuru için: https://tbbs.turkiyeburslari.gov.tr/

Son Başvuru Tarihi: 10 Ekim 2021


Font Boyutunu Değiştir
Kontrast