26.07.2021 – 2020/2021 Öğretim Yılı Yaz Okulu Duyurusu

26-07-2021

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ DENİZCİLİK FAKÜLTESİNDEN 2020-2021 ÖĞRETİM YILI YAZ OKULUNDA DERS ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERE DUYURULUR !

YAZ OKULU KAYIT İŞLEMLERİ İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILACAKTIR.

2020-2021 Öğretim yılı Yaz Öğretimi 09 Ağustos 2021 – 8 Eylül 2021 tarihleri arasında (4 Hafta ders + 3 gün Final Sınavı) Uzaktan Öğretim yoluyla yapılacaktır.

Fakültemizde 2020–2021 Öğretim yılı yaz okulu kayıt işlemleri http://kayit.deu.edu.tr sitesi üzerinden yapılacaktır. Kayıt işleminin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için aşağıda belirtilen hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

  • Kayıtlar;

Kesin kayıt: 02-03 Ağustos 2021 tarihlerinde internet aracılığı ile yapılacaktır.

Internet olanağı bulunmayan öğrencilerimiz Fakültemiz bilgisayar laboratuvarlarından yararlanabilir.

  • Öğrencilerimizin mutlaka kullanıcı adı ve şifrelerini kullanmaları gerekmektedir.

Kullanıcı adınumaranız@ogr.deu.edu.tr ya da ad.soyad@ogr.deu.edu.tr şeklindedir.

Şifre: Daha önce değiştirmediyseniz doğum tarihinizdir. Şifrenizle ilgili bir sorun yaşamanız durumunda https://debishs.deu.edu.tr/default.aspx linkine tıklayarak gerekli işlemleri yapınız.

Fakülte dışından yaz okuluna başvurmak isteyen öğrencilerin ders kaydı:

Almayı planladığınız ders veya derslerin içeriklerine http://debis.deu.edu.tr/derskatalog//2019-2020/eng/eng-c3.html linkinden ulaşabilirsiniz.

http://kayit.deu.edu.tr/ linkinden DEU dışından gelen öğrenciler ön kayıt işlemini buradan yapabilirsiniz açıklamasına tıklayarak kayıt yapacaklardır. Bu linkle tıklayarak dışarıdan gelen öğrenciler 3000 li numaralarını alıp ders seçim işlemini yapabilirler. (Örneğin, 3013000102), kullanıcı adı (Örneğin, 3013000102@ogr.deu.edu.tr ) ve şifre verilir. Öğrenci aldığı kullanıcı adı ve şifresini kullanarak http://kayit.deu.edu.tr sitesine giriş yapar.

Yaz Okulu kesin kayıt ücretleri öğrenci numarası belirtmek suretiyle Türkiye genelindeki Ziraat Bankası şubelerinden, Ziraat Bankası ATM’lerinden, Ziraat Bankası İnternet veya Mobil bankacılığı aracılığıyla yatırılabilecektir. Ödemelerde havale masrafı alınmayacaktır. Ücretin özellikle Denizcilik Fakültesi Yaz Okulu ders ücreti olduğu belirtilerek yatırılacaktır.

FAKÜLTEMİZDE YAZ OKULUNDA MBA 1030 BASIC SEAMANSHIP (2+2 kredi 5 AKTS) dersi açılacak olup, derse yeterli sayıda öğrenci kayıtlanmaz ise açılmayacaktır.

2020-2021 ÖĞRETİM YILI YAZ OKULU DERS ÜCRETLERİ

4 KREDİLİK BİR DERS

241,92

NOT: Yabancı uyruklu öğrenciler belirtilen ücretlerin 3 (üç) katını yatıracaklardır. 

  • Internet üzerinden yaz okuluna kayıt işlemi aşağıda belirtilen şekilde yapılacaktır.
  1. Üniversitemiz dönemlik ders kayıt adresi olan http://kayit.deu.edu.tradresinden kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme girilecektir. Kullanıcı adınızda numaranızdan sonra sağ tarafta bulunan e-posta sunucusunda öğrenci olduğunuzu belirten @ogr.deu.edu.tr seçeneğini doğru olarak seçtiğinizden emin olunuz.

Fakülte dışından yaz okuluna kayıt yaptıracak öğrenciler almış oldukları kullanıcı adı ve şifresini kullanarak http://kayit.deu.edu.tr sitesine giriş yaparlar. 

  1. Yaz okulunda açılacak ders seçilecek ve kayıt tamamlanacaktır. Sistem tarafından seçilen derslere ait ücret öğrenciye çıkarılacaktır. Öğrenci yaz okulu ücretini yatırdığında sistem otomatik olarak kaydı onaylayacaktır.
  2. Üniversitemiz Yaz Öğretimi Yönetmeliği’nin 10.maddesi uyarınca tüm öğrenciler 12 (oniki) saati geçmemek üzere 3 (üç) ders alabilirler.

 – Hak donduran öğrenciler, haklarının saklı tutulduğu yarıyılların derslerini yaz öğretiminde alamazlar.

 – 1.80 not ortalamasını tutturamayan öğrenciler sadece başarısız oldukları dersleri ve not yükseltmek amacıyla bulunduğu yarıyıl ve alt yarıyıllardaki dersleri alabilirler.

  • Denizcilik Fakültesi dışından yaz okuluna gelecek öğrenciler ilk dersin yapılacağı gün kendi okullarından ya da e-devletten alacakları öğrenci belgesini Fakültemiz Öğrenci İşleri Bürosu mail adresine (ogrisl@deu.edu.tr) teslim etmek zorundadırlar. 

Aksi takdirde kayıt işlemleri geçersiz sayılacaktır.

  1. Herhangi bir sorunla karşılaşılması durumunda öğrenci işleri memuruna (0232) 301 88 28 ve (0232) 301 88 38 no.lu telefonlardan veya aşağıdaki e-posta adreslerinden ulaşabilirsiniz.

İlgili E-posta

Ali Osman KARADAĞ osman.karadag@deu.edu.tr

Onur ERDOĞAN onur.erdogan@deu.edu.tr


Font Boyutunu Değiştir
Kontrast