28.06.2022 – BİGG Yeşil Büyüme Çağrısı Kayıtları Başladı

28-06-2022

Son Başvuru: 17 Temmuz 2022

Başvuru İçin : https://www.biggsinerji.com/tr/bigg-yesil-buyume.html

İklim değişikliği ile mücadele kapsamında, Türkiye ekonomisi ve sanayisinin yeşil dönüşümüne katkı sağlamak amacıyla 2022-2 BiGG Yeşil Büyüme Çağrısı açıldı.

Tematik alanda açılan ikinci BiGG Yeşil Büyüme Çağrısı olma özelliğine sahip çağrı; Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları, Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan Yeşil Mutabakat Eylem Planı ve 15 Temmuz 2021 tarihinde Yeşil Mutabakat Eylem Planına yönelik olarak yayınlanan 2021/15 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi doğrultusunda hazırlandı.

İklim değişikliği ile mücadele kapsamında, Türkiye ekonomisi ve sanayisinin yeşil dönüşümüne katkı sağlayacak iş fikrine sahipseniz  BİGGSİNERJİ’ nin eğitim ve mentorluk desteğiyle 450 Bin TL’lik hibeye hak kazabilirsiniz.

Yeşil Büyümeye hizmet eden Öncelikli Ar-Ge ve Yenilik Konularının yer aldığı çağrı dokümanına ulaşmak için https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/2022-2-bigg-yesil-buyume-cagrisi-acildi bağlantı adresini tıklayınız.

Çağrı Konusu ve Kapsamı

İklim Değişikliği, Çevre ve Biyoçeşitlilik: İklim Değişikliği, Karbon salımı ve Sera Gazı Emisyonlarının Düzenlenmesi Amacına Katkı Sunacak Çalışmalar

Temiz ve Döngüsel Ekonomi

Temiz, Erişilebilir ve Güvenli Enerji Arzı

Yeşil ve Sürdürülebilir Tarım: Tarladan Sofraya Sürdürülebilir Tarım

Sürdürülebilir Akıllı Ulaşım


Font Boyutunu Değiştir
Kontrast