Burs Kişisel Veri Paylaşım Duyurusu

26-02-2020

DENİZCİLİK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE

BİLİNDİĞİ ÜZERE, KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİNDE BAŞTA ÖZEL HAYATIN GİZLİLİĞİ OLMAK ÜZERE KİŞİLERİN TEMEL HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİNİ KORUMAK VE KİŞİSEL VERİLERİ İŞLEYEN GERÇEK VE TÜZEL KİŞİLERİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ İLE UYACAKLARI USUL VE ESASLARI DÜZENLEMEK AMACIYLA ÇIKARILAN “6698 SAYILI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU” 07.04.2016 TARİH VE 29677 SAYILI RESMİ GAZETEDE YAYINLANARAK YÜRÜLÜĞE GİRMİŞ BULUNMAKTADIR.

ÜNİVERSİTEMİZ ÖĞRENCİSİ OLUP ÇEŞİTLİ KAYNAKLARDAN HALEN BURS, KREDİ VB. YARDIM ALAN VEYA ALACAK OLAN ÖĞRENCİLERİN, NOT DURUMLARININ VEYA TALEP EDİLECEK DİĞER KİŞİSEL VERİLERİN BURS VEREN KİŞİ, KURUM VE KURULUŞLARLA PAYLAŞILMASI KONUSUNDA ÖĞRENCİLERİN RIZASININ ALINARAK DOSYASINDA SAKLANMASI GEREKMEKTEDİR.

YUKARIDAKİ AÇIKLAMALARDAN DA ANLAŞILACAĞI ÜZERE HALEN BURS, KREDİ VB. YARDIM ALAN VEYA ALACAK OLAN ÖĞRENCİLERİN, NOT DURUMLARININ VEYA TALEP EDİLECEK DİĞER KİŞİSEL VERİLERİN BURS VEREN KİŞİ, KURUM VE KURULUŞLARLA PAYLAŞILMASI İÇİN FAKÜLTEMİZ WEB SAYFASINDAKİ DUYURULAR MENÜSÜNDEKİ DİLEKÇE ÖRNEĞİNİN DOLDURULARAK EN KISA ZAMANDA ÖĞRENCİ İŞLERİNE TESLİM EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

26.02.2020


Font Boyutunu Değiştir
Kontrast